Shortcuts:

PRA Group Logo 

Global links:

O firmie

 


 

PRA Group Polska stanowi integralną część globalnej sieci PRA Group – wiodącej na świecie instytucji związanej z usługami zarządzania należnościami.


PRA Group rozpoczynało swoją działalność w Norfolk, w amerykańskim stanie Wirginia, jako Portfolio Recovery Associates. W 1996 roku dwaj współzałożyciele firmy - Steve Frederickson i Kevin Stevenson - dostrzegli korzyści płynące z utworzenia firmy zajmującej się nabywaniem wierzytelności i ich późniejszą windykacją w ramach długoterminowej strategii inwestycyjnej.


W 2002 roku Portfolio Recovery Associates weszła na amerykańską giełdę NASDAQ, jako PRAA. W ciągu kilku lat działalności spółka odniosła globalny sukces i urosła do wartości blisko 3 bilionów $.


W ostatnim czasie PRA Group znacząco poszerzyła zasięg swojej działalności. W 2014 roku spółka przejęła Aktiv Kapital - lidera w nabywaniu i obsłudze nieregularnych kredytów konsumenckich w całej Europie i Kanadzie. Tym samym PRA Group stała się spółką z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu wierzytelnościami światowych banków i instytucji, nie tylko na rynku amerykańskim i kanadyjskim, ale i w 14 krajach europejskich.

PRA Group pojawiła się na rynku polskim pod koniec 2014 roku, kiedy nabyła pierwszy pakiet wierzytelności od jednego z banków, korzystając z usług lokalnych podmiotów w procesie windykacji.


W kwietniu 2016 roku PRA Group z powodzeniem zakończyła publiczne wezwanie na zakup akcji DTP S.A. (DTP) - nabywcy portfeli wierzytelności i serwisera działającego na polskim rynku. Spółka inwestująca w różnorodne aktywa, w tym w SME, wierzytelności telekomunikacyjne, medialne i ubezpieczeniowe, stała się częścią PRA Group i drugim co do wielkości centrum operacyjnym PRA Group w Europie.

Kontakt

Wyślij wiadomość e-mail:
kontakt@pragroup.pl

Napisz do nas:
PRA Group Polska sp. z o.o.
Proximo 1
ul. Prosta 68
00-838 Warszawa
Polska

Tel. (+48) 22 276 66 00
Fax. (+48) 22 852 05 52